Заходи
Розважально – конкурсна гра « Нумо, дівчата !»
Уже відшуміло свято, а учні нашої школи й досі згадують, як отримали перемогу та цінні призи.
16. 03. Таганчанський НВК зустрічав команди дівчат Канівського району, усі вони приїхали щоб узяти участь у конкурсній грі « Нумо, дівчата! ».
На святковому заході було весело та напружено. Візитка, спортивні змагання та чудовий спів українських пісень не залишили байдужими ні гостей , ні суддів, ні учасників. Усі команди були добре підготовлені та намагались вибороти призове місце, але зі спритністю та красою наших дівчат ніхто не міг порівнятись.
Команда дівчат « Усмішка » у складі: Садової В., Кліщової І., Хрипко Ю., Міщенко І. та Маковської Л. принесла І – місце нашому закладу.
Дівчата, так тримати!
Свято "ПАН+ПАНІ"
Господиню Масляну зустрічаймо!
Масляна, Масниця, Колодія, Сиропусний тиждень – ось як багато назв має це веселе та гомінке свято.
У давнину це був тиждень, коли святкували проводи зими та вітали прихід теплої пори року. Із прийняттям християнства Масляна вважається останнім скромним тижнем перед Великим постом.
Кожний день Масляничного тижня мав свою окрему назву: понеділок – «зустріч», вівторок – «загравання», середа – «ласуня», четвер – «розгул», п’ятниця – «тещині вечори», субота – «невістчині посиденьки» та неділя – «прощена». Кожний із цих днів відомий своїми особливими обрядами, але взагалі святковий тиждень проходить у дусі веселощів, гостювань та розваг.
Головними стравами на Масляну були млинці, вареники із сиром, сметана. Млинець у давнину уособлював Сонце – небесне світило, якому поклонялися наші пращури і на ласку якого сподівались.
Не забуваючи традиції, учні 7 класу нашої школи також пригостили всіх бажаючих млинцями, які приготували у шкільній їдальні, запрошуючи Весну.
Здрастуй, господине Масляна –
Свято проводів зими холодної,
Свято зустрічі весни ясної!
Чи надовго ти до нас завітала?
Ми – нащадки козацького роду
14 жовтня – свято Покрови Божої Матері, заступниці українського козацтва. З незапам'ятних часів в Україні козаки славилися мудрістю та відвагою. От і в нашому навчальному закладі відбулися веселі та цікаві козацькі забави. Команда «Січовиків» та команда «Запорожців» змагалися за гідність називатися справжніми козаками. Надзвичайно цікавими були конкурси: «Козацька сила», «Лийся, пісне», «Смачні перегони», «Козацька грамота». А керував козаками мудрий отаман – учитель історії Любченко О.І.
Козаки змагалися в силі та спритності, але ж який козак не цінував жіночу вроду? Розважав сміливців танцювальний колектив «Калинонька», сподобався конкурс «Найкраща вишиванка», а також веселий виступ п'ятикласників. Із задоволенням всі послухали «Заграй, баяністе» у виконанні мами семикласниці -Маковської Н. І. До свята долучились батьки, працівники місцевої сільської ради. Шановане жюрі справедливо вирішило, що наші славні козаки з честю витримали всі випробування. Переможців змагання відзначили Почесними грамотами та призами.
Президент учнівського самоврядування Хмільнянського НВК Кліщова Юлія