СТОРІНКА ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Практичний психолог
БІЛА НАТАЛІЯ ДМИТРІВНА
Електронна адреса для консультування
bilanatasha2500@gmail.com
Соціальний педагог
САЛИГА КАТЕРИНА ОЛЕКСІЇВНА
Електронна адреса для консультування
katerinasaliga101@gmail.com
Що таке психологія?
Психоло́гія (від грецького ψυχή (psyché) — душа, дух; λόγος (logos) — вчення, наука) — наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.
Перш за все це наука, яка є найскладнішою, досить цікавою і важливою для людини наук. Тим більше, що вона є однією з найдивніших наук. Правда, в наш час здивувати людину чим-небудь не так вже й легко. Адже наше сьогодення наповнене вражаючими дивовижними відкриттями і звершеннями в соціальній, науковій, політичній та економічній сферах. І все таки, найзагадковіші далеко ще не вивчені до кінця таємниці знаходяться в самій людині і особливо в її психічній діяльності. Вдумаймось, наскільки дивні духовні сили людини, якій вдалося відкрити і обґрунтувати різноманітні закономірності людського буття, закономірності загадкового всесвіту. Мабуть, найбільш загадковим і надалі залишається мозок людини маленька крихітка в порівнянні з всесвітом, яка вміщує в собі весь цей всесвіт із усіма його чудесами, законами, властивостями і силами. Ось, чому ми кажемо, що зі всіх чудес, які нам відомі це сама людина.
Методи психології
Метод — сукупність прийомів або операцій, які націлені на вирішення конкретної задачі.
Основні пізнавальні методи психології:
v спостереження і самоспостереження;
v експеримент;
v психодіагностичні методи.
Методи активного психологічного впливу:
v психологічна консультація;
v психологічна корекція;
v психологічний тренінг;
v психотерапія та реабілітація.
Психолог (др.-греч. ψυχή — душа; λόγος — знання) — це фахівець, який оцінює, діагностує і вивчає поведінку і розумові процеси. Деякі психологи, такі як клінічні та психологи-консультанти, піклуються про психічне здоров'я, соціальні або організаційні психологи проводять дослідження та надають психологічну допомогу.
Спеціаліст — тобто людина, що має завершену вищу психологічну освіту або пройшла перепідготовку на базі вищої освіти за спеціальністю «Психологія». За напрямом підготовки «Психологія» можуть бути такі кваліфікації: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».
Головні відмінності психолога від психіатра та психотерапевта полягають у наступному:
Психолог — не лікар, тобто не має спеціальної медичної освіти; відповідно не ставить медичних діагнозів, не лікує і не призначає лікарських препаратів.
Психолог працює з психічно здоровими людьми (клієнтами, а не хворими), що мають якісь труднощі або потрапили в складну життєву ситуацію.
Переважно, до психолога звертаються в таких випадках як:
v травматичні та стресові ситуації: смерть, розлучення, насильство, тяжке захворювання, тощо. А також вагітність, народження дитини, переїзд на нове місце проживання, перехід на нову роботу й інше;
v коли людина відчуває різні труднощі та проблеми в ситуаціях спілкування та взаємодії з іншими людьми (близькими, дітьми, колегами.);
v коли є якісь тілесні симптоми або психосоматичні захворювання (наприклад, нейродерміт, вегетосудинна дистонія, синдром хронічної втоми та інші);
v коли людина відчуває, що «щось не так» з нею або з її оточенням і у неї є бажання поліпшити своє життя;
v а також будь-які інші причини, що вимагають підтримки або допомоги зовні.