ТИМЧАСОВИЙ  ПОРЯДОК організації освітнього процесу в  період карантину

ЗАТВЕРДЖЕНО                                

Наказ КЗ «Хмільнянський ліцей»

від 31.08.2020 № ___ -О                   

 

ТИМЧАСОВИЙ  ПОРЯДОК

організації освітнього процесу в школі у період карантину

у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

Даний порядок розроблений відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22.08.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», листа МОН України №1/9-420  від 05.08.2020 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році», з метою забезпечення інфекційної безпеки у ліцеї та організації повноцінного освітнього процесу.

Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, МОН, пріоритетами при організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину є:

·                     безпека учасників освітнього процесу;

·                     забезпечення засвоєння учнями знань, набуття вмінь, формування компетенцій, які визначені у Державних стандартах та навчальних програмах;

·                     забезпечення соціалізації дітей;

·                     збереження здоров’я учасників освітнього процесу;

·                     уникнення перевантаження дітей;

·                     забезпечення виконання вимог щодо організації протиепідемічних заходів в умовах адаптивного карантину з урахуванням регламентуючих документів.

І. Безпека в ліцеї під час адаптивного карантину

1.                  Інформування директором ліцею працівників, здобувачів освіти, їхніх батьків або інших законних представників (далі - батьки) про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19)

2. Визначити заступника директора з навчально-виховної роботи Бабич В.І. відповідальною особою за координацію проведення інформаційних заходів із профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19), інших респіраторних захворювань, проведення навчання працівників закладу та здобувачів освіти щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог.

3. Проведення роз’яснювальної роботи та інструктажів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19).

4. Вхід до закладу дозволяється при наявності захисної маски, респіратора, без ознак респіраторного захворювання (кожний учасник освітнього процесу повинен удома виміряти температуру, бути впевненим у стані свого здоров’я). Під час занять захисні маски можуть не використовуватись. Під час пересування приміщеннями закладу використання захисних масок обов’язкове. Водночас для учнів 1-4 класів вхід до ліцею та пересування приміщеннями дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

5. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,1⁰С або із симптомами гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) співробітник до роботи не допускається. Про такий випадок медична сестра повідомляє директора або його заступника, робить відмітку в⁰ журналі контролю термометрії про недопущення до роботи. При появі підвищеної температури тіла понад 37,1⁰С  або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє адміністрацію та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою і надалі надає підтверджуючий документ (листок непрацездатності).

6. У разі виявлення в учня ознак гострої респіраторної хвороби необхідно терміново повідомити медичну сестру та чергового адміністратора; медична сестра тимчасово ізолює здобувача освіти в спеціально відведеному приміщенні (медичний кабінет), черговий адміністратор інформує батьків (інших законних представників), приймається узгоджене рішення щодо направлення учня до закладу охорони здоров’я. Медична сестра веде облік таких здобувачів освіти. Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де вона перебувала, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

7. Якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, то весь клас має йти на самоізоляцію, для нього організовується дистанційне навчання.

8. Після того, як здобувач освіти з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами був відсторонений від освітнього процесу, до ліцею дитина може повернутись лише після одужання та отримання довідки від лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування закладу освіти.

9. Продовження у ліцеї обмежувальних заходів стосовно відвідування закладу сторонніми особами. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснювати переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв'язку.

10. Закріплення за класами навчальних кабінетів (Додаток 2).

11. Збільшення вільного простору в навчальних приміщеннях: прибрати зайві меблі, устаткування, килими, м’які іграшки тощо.

12. Проведення щоденного моніторингу стану здоров'я: учнів шляхом опитування щодо самопочуття перед початком занять учителем, який проводить перший урок із фіксацією в опитувальнику, а працівників закладу освіти – термометрії.

13. Обмеження проведення масових заходів (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування освітнього закладу – педагогічних рад тощо).

14. Виконання заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог згідно з Регламентом організації освітнього процесу в ліцеї на період карантину: провітрювання приміщення, обробка поверхонь, миття рук, вчасна заміна масок та правила їх утилізації (Додаток 3).

15. Обладнання медичного кабінету необхідними засобами:  безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту тощо.

16. Можливе внесення змін до даного Порядку відповідно до рекомендацій органів МОЗ та МОН.

ІІ. Допуск здобувачів освіти до навчальних занять

1. Учні 1-11 класів приходять до КЗ «Хмільнянський ліцей» ( далі – заклад освіти) в проміжок часу між 7-40 і 8-00 год.

2. У приміщення закладу освіти учні заходять у корпусі І через 2  входи по черзі, дотримуючись вимог соціального дистанціювання та уникаючи скупчень згідно алгоритму входу/виходу до / з приміщення ліцею (Додаток 1)

3. Зустріч учнів 5-11 класів здійснюється у приміщенні закладу освіти біля вхідних дверей медичною сестрою або черговим учителем.

4. Зустріч учнів 1-4 класів здійснюється у приміщенні закладу освіти біля вхідних дверей медичною сестрою або черговим вчителем.

5. Черговий учитель (для 5-11 класів) або класний керівник (для 1-4 класів) слідкує за обробкою  рук учнів антисептичним засобом із загальним вмістом спирту не менше 60%, який учні втирають протягом 30 секунд.

6. Учні 1-11 класів йдуть до навчального кабінету, у якому буде проходити перший урок. Біля навчального кабінету їх зустрічає класний керівник.

7. Особам, які не є учасниками освітнього процесу, а також батькам та особам, які супроводжують учнів, вхід у приміщення закладу заборонений, крім осіб, які супроводжують дітей з інвалідністю.

8.Здобувачі освіти без захисної маски на обличчі та з ознаками гострої респіраторної хвороби,  температурою понад 37,1°С не допускаються до закладу освіти!

ІІ. Дії чергового вчителя

1. Розпочинає роботу о 7-40.

2. Зустрічає разом із медичною сестрою учнів у проміжок часу між 7-40 і 7-55 та слідкує за обробкою рук учнів антисептичним засобом.

3. Відповідає за дотримання гігієнічних норм учнями 5-11 класів на перервах.

4. Виконує свої обов’язки відповідно зони чергування:

– шкільне подвір’я: слідкує за дотриманням гігієнічних норм і соціального дистанціювання учнями ліцею;

– коридор: слідкує за дотриманням гігієнічних норм і соціального дистанціювання учнями ліцею.

– їдальня: слідкує за дотриманням гігієнічних норм і соціального дистанціювання під час прийому їжі учнями ліцею;

5. Повідомляє медичній сестрі (класному керівникові, директорові) про будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, виявлені в учня.

ІІІ. Дії вчителя початкових класів

1. Зустрічає учнів свого класу в проміжок часу з 7-40 до 7-55.

2. З 8.00 до 8.15 год подає дані черговому учителю про кількість учнів в класі, робить замовлення на харчування.

3. Протягом навчального дня слідкує за дотриманням гігієнічних норм учнями свого класу.

3. Протягом навчального дня проводить моніторинг стану здоров’я учнів, а також організовує регулярну комунікацію з батьками учнів для з’ясування стану здоров’я учнів.

4. Повідомляє медичній сестрі (директорові) про будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, виявлені в учня.

5. Організовує питний режим учнів із використанням індивідуального посуду.

5. Під час уроків англійської мови, інформатики, образотворчого мистецтва та трудового навчання вчителі-предметники беруть на себе відповідальність за дотримання учнями гігієнічних норм.

6. Після кожного уроку провітрює приміщення; перед початком навчальних занять слідкує, щоб прибиральниця продезінфікувала контактні поверхні  спиртовмісним дезінфекційним засобом.

8. Після закінчення навчальних занять виводить учнів на шкільне подвір’я, де на них чекають батьки або особи, які супроводжують учнів, на яких покладається відповідальність за дотримання учнями гігієнічних норм за межами закладу освіти.

ІV. Дії класного керівника

 (виконує також учитель початкових класів)

1. Інформує батьків про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби.

2. Надає роз’яснення батькам учнів щодо необхідності впровадження в закладі освіти обмежувальних заходів стосовно відвідування закладу освіти сторонніми особами.

3. Спілкування з батьками проводить переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.

4. Проводить роз’яснювальну роботу з учнями щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби.

5. Щодня класний курівник проводить «5 хвилинок здоров’я» (інформація про стан здоров’я учнів) під час яких проводить інструктаж гігієни чистих рук. У кожному кабінеті розміщені пам’ятки про дотримання санітарних норм.

6. Протягом дня регулярно моніторить та аналізує відвідування занять учнями з метою раннього виявлення захворювань.

7. Інформує батьків та учнів про організацію питного режиму в закладі освіти.

8. Повідомляє медичній сестрі , директорові школи про будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, виявлені в учня.

V. Дії вчителя-предметника

1. Під час свого уроку відповідає за дотриманням санітарних і гігієнічних норм протягом уроку.

2. Уникає організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями.

3. Слідкує за тим, щоб після закінчення уроку діти організовано покинули навчальний кабінет і забрали свої речі.

4. Після уроку провітрює приміщення та слідкує, щоб прибиральниця  продезінфікувала контактні поверхні (ручки дверей із двох сторін, вимикачі, робочі столи, клавіатуру комп’ютерів, пульти, поручні на стільцях) тощо спиртовмісним дезінфекційним засобом.

5. Повідомляє медичній сестрі (класному керівникові, директорові) про будь-які симптоми респіраторного захворювання, виявлені в учня.

VІ. Дії учасників освітнього процесу на перерві

1. Учні дотримуються норм соціального дистанціювання на вулиці (за сприятливих погодних умов) або у коридорах закладу освіти (під час пересування приміщенням використання захисних масок є обов’язковим для всіх здобувачів освіти і працівників.

ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД

ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ

1. Організація освітнього процесу в ліцеї, враховуючи епідемічну ситуацію, за формами:

- очна – у разі відсутності карантинних обмежень;

- змішана (як з очним, так і з дистанційним компонентами) – в умовах адаптивного карантину;

- дистанційна – в умовах карантину.

2. Упровадження гнучкої структури навчального року - можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів із урахуванням епідеміологічної ситуації.

3. Організація для учнів із хронічними легеневими хворобами; які мають розлади імунної системи; цукровий діабет тощо навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти).

4. Затвердження змін до розкладу дзвінків та режиму роботи ліцею (Додаток 4).

5. При організації роботи груп продовженого дня:

- планувати проведення вихователями додаткових занять щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;

- надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі;

- батьки можуть забирати дітей, які відвідують групи продовженого дня, у два етапи: перший – 15.00; другий -  16.00, заздалегідь попередивши вихователя.

6. Можливість парної системи проведення уроків у старших класах.

7. Адаптація актової зали, внутрішнього дворика для потреб навчання, за сприятливих погодних умов – проведення занять із окремих предметів на відкритому повітрі.

8. Можливість проведення ранкових зустрічей учителів із учнями початкової школи на шкільному подвір’ї з 8.00 із дотриманням соціального дистанціювання.

9. Можливість проведення уроків трудового навчання, технологій, мистецтва у другій половині дня дистанційно у форматі офлайн, онлайн.

10. Визначення вчителями при складанні календарно-тематичних планів ключових тем із предмета для якісного засвоєння подальшого матеріалу, максимально зосередивши подачу нового матеріалу в І півріччі, враховуючи можливість опанування окремих тем дистанційно з використанням веб-ресурсів.

11. Виявлення вчителями на початку нового навчального року рівня опанування учнями навчального матеріалу, яким вони оволоділи під час карантинних обмежень самостійно або з використанням технологій дистанційного навчання; за необхідності застосувати коригуюче навчання (диференційовані навчальні завдання, індивідуальний підхід, консультації тощо).

12. Уникнення видів діяльності, які вимагають фізичного контакту між учнями: комунікаційних вправ, групових ігор, що передбачають тактильний контакт.

13. Проведення уроків фізичної культури, «Захисту України» за сприятливих погодних умов на відкритому повітрі з дотриманням соціальної дистанції. Переодягання на уроки фізичної культури здійснюється в навчальних кабінетах.

14. Організація безпечного пересування по закладу при поділі груп: одна група залишається у кабінеті, закріпленому за класом, а друга переходить до іншого кабінету після дзвоника на урок, коли коридори вільні, і повертається назад за кілька хвилин до закінчення уроку, коли в коридорах ще не перебувають діти.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПИТНОГО РЕЖИМУ

1. Організовується з допомогою індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції, яку учні приносять із дому.

2. Можливо організовувати у навчальних кабінетах місця для використання бутильованої води (кулери, помпи з сертифікатами якості) та одноразового або іменного посуду.

3. Не дозволяється функціонування питних шкільних фонтанчиків.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ

1.                   Здійснювати харчування в приміщенні їдальні, із дотриманням соціальної дистанції (відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб),  фізичної дистанції 1 м при отриманні їжі, виходячи з кількості посадочних місць, відповідно до графіка харчування (Додаток 5).

2. Проводити миття та дезінфекцію поверхонь столів, лав, дверних ручок після кожного класу.

3. Провітрювати приміщення обідньої зали та харчоблоку в перервах між прийомом їжі учнями закладу.

4. Розставляти страви на столи до приходу учнів.

5. Відвідування учнями їдальні за алгоритмом:

- чітке дотримання графіка харчування,

- обов’язковий супровід учителя,

- з кабінету до їдальні учасники освітнього процесу йдуть у масках чи респіраторах,

- перед споживанням їжі миють руки відповідно до інструкції,

- займають місця за столами, які відведені для кожного класу на певній перерві,

- після прийому їжі учасники освітнього процесу одночасно організовано виходять із обідньої зали.

6. Забезпечення працівників їдальні засобами індивідуального захисту (захисною маскою або респіратором, одноразовими рукавичками, антисептиком) здійснює виконавець послуг з організації харчування.

7. Вхідний скринінг персоналу харчоблоку:

- персонал проходить термометрію перед початком робочого часу із занесенням даних до щотижневого аркуша контролю термометрії;

- у разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з симптомами гострого респіраторного захворювання  співробітник до роботи не допускається, а в аркуші контролю термометрії робиться відмітка про недопущення до роботи;

- контроль за виконанням цих вимог здійснює медична сестра.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ БУФЕТУ

1. Можливість функціонування буфету у виокремленій зоні відповідно до графіка відвідування буфету (Додаток 6).

2. Дотримання соціальної дистанції між учасниками освітнього процесу.

3. Контроль з боку чергового вчителя за:

- дотриманням соціальної дистанції,

- наявністю упаковки на всю продукцію,

- наявністю засобів індивідуального захисту у працівника буфету, який видає продукцію та здійснює розрахунок. 

 

 

 

 

 

 

 

ПОГОДЖЕНО

педагогічною радою закладу

протокол №1 від 31.08.2020

  

 

 

 

 

 

Додаток 1                        

до Тимчасового порядку        

організації освітнього процесу

в КЗ «Хмільнянський ліцей»    

на період карантину у зв’язку   

з поширенням коронавірусної  

хвороби (COVID-19)                 

 

 

 

А Л Г О Р И Т М

входу/виходу до/з приміщення ліцею

 

1.                  Вхід до шкільного автобуса та приміщення ліцею дозволяється при наявності захисної маски, респіратора.

2. Учасники освітнього процесу із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,1⁰С не допускаються до закладу.

3. На вході організовується місце для обробки рук антисептичними засобами.

4. Забороняється допуск до ліцею батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

5. Центральний вхід корпусу І використовується для:

- входу/виходу працівників ліцею,

- входу/виходу учнів 6-го, 7-го, 8-го, 9-го, 11-го класів,

- входу/виходу відвідувачів із числа спеціальних служб, чий візит погоджений із адміністрацією ліцею.

Запасний вихід корпусу І використовується для:

- входу/виходу учнів 5-го та 10-го класів

Центральний вхід корпусу ІІ використовується для:

- входу/виходу працівників ліцею,

- входу/виходу учнів 1-го, 2-го, 3-го, 4-го класів та вихованців ЗДО.

6. Температурний скринінг працівників ліцею, із фіксацією температури у відповідному журналі, здійснюється медичною сестрою або уповноваженою особою, яка призначена наказом по ліцею. 

 

 

 

 

Додаток 2                        

до Тимчасового порядку            

організації освітнього процесу 

в КЗ «Хмільнянський ліцей»    

на період карантину у зв’язку  

з поширенням коронавірусної  

хвороби (COVID-19)                

 

 

ЗАКРІПЛЕННЯ КАБІНЕТІВ

ЗА КЛАСАМИ

 

 

 

 

 

 

Додаток 3                        

до Тимчасового порядку        

організації освітнього процесу  

в КЗ «Хмільнянський ліцей»     

на період карантину у зв’язку   

з поширенням коронавірусної  

хвороби (COVID-19)                 

 

ЗАХОДИ

дотримання санітарно-гігієнічних вимог

під час адаптивного карантину

 

1. Щодня до початку навчальних занять класний курівник проводить «5 хвилинок здоров’я» (інформація про стан здоров’я учнів) під час яких проводить інструктаж гігієни чистих рук.

2. У кожному кабінеті розмістити пам’ятки та плакати про дотримання санітарних норм, респіраторної гігієни, етикету кашлю.

3. Вхід до шкільного автобуса, приміщень ліцею лише за наявності засобів індивідуального захисту (одноразова чи багаторазова маска, респіратор) та правильного користування ними (зберігання в герметичному пакеті) та подальшою їх утилізацією (у спеціально відведеному місці) встановленим чином, обробка рук при вході до закладу антисептичним засобом.

4. Створення необхідних умов для дотримання правил особистої гігієни:

- наявність рукомийників, мила, антисептичних засобів для обробки рук;

- місця для обробки рук позначаються яскравими вказівниками про правила та необхідність дезінфекції рук;

-  основним заходом гігієни рук в умовах ліцею є миття рук з милом, використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до проточної води з милом;

- тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд;

- обробка рук антисептичними засобами здійснюється учнями 1-4 класів за участю вчителя, учнями 5-11-х класів після інструктажу вчителя, обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом  30 секунд;

- протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук чи антисептичної обробки не рекомендується.

5. За умови сприятливої погоди здобувачі освіти під час перерв можуть перебувати на свіжому повітрі на шкільному подвір’ї у присутності чергових учителів.

6. Проведення очищення та дезінфікування поверхонь, дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо проводити двічі на день після 3-го уроку  та після занять у кінці робочого дня.

7. Здійснення щоденної дезінфекції контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту, картонні контейнери після використання підлягають утилізації.

 

 

 

Додаток 4                            

до Тимчасового порядку           

організації освітнього процесу

в КЗ «Хмільнянський ліцей»   

на період карантину у зв’язку 

з поширенням коронавірусної 

хвороби (COVID-19)               

 

 

РОЗКЛАД  ДЗВІНКІВ

                    

 

 

 

 

Додаток 5                           

до Тимчасового порядку         

організації освітнього процесу

в КЗ «Хмільнянський ліцей»  

на період карантину у зв’язку

з поширенням коронавірусної

хвороби (COVID-19)              

 

ГРАФІК

харчування учнів та вихованців ЗДО у шкільній їдальні

під час адаптивного карантину

  

 

Додаток 6                            

до Тимчасового порядку          

організації освітнього процесу

в КЗ «Хмільнянський ліцей»   

на період карантину у зв’язку  

з поширенням коронавірусної  

хвороби (COVID-19)                 

 

 

ГРАФІК

роботи буфету у шкільній їдальні

під час адаптивного карантину

 

 

1)                           з 08.00    до   8-55;

 

2)                           з 09-15    до   10-15;

 

3)                           з 10-40    до   11-25;

 

4)                           з 11-50    до   13-00;