СТОРІНКА ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Практичний психолог

БІЛА НАТАЛІЯ ДМИТРІВНА

Електронна адреса для консультування

bilanatasha2500@gmail.com

Соціальний педагог

САЛИГА КАТЕРИНА ОЛЕКСІЇВНА

Електронна адреса для консультування

katerinasaliga101@gmail.com

Що таке психологія?

Психоло́гія (від грецького ψυχή (psyché) — душа, дух; λόγος (logos) — вчення, наука) — наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.

 

 

Перш за все це наука, яка є найскладнішою, досить цікавою і важливою для людини наук. Тим більше, що вона є однією з найдивніших наук. Правда, в наш час здивувати людину чим-небудь не так вже й легко. Адже наше сьогодення наповнене вражаючими дивовижними відкриттями і звершеннями в соціальній, науковій, політичній та економічній сферах. І все таки, найзагадковіші далеко ще не вивчені до кінця таємниці знаходяться в самій людині і особливо в її психічній діяльності. Вдумаймось, наскільки дивні духовні сили людини, якій вдалося відкрити і обґрунтувати різноманітні закономірності людського буття, закономірності загадкового всесвіту. Мабуть, найбільш загадковим і надалі залишається мозок людини маленька крихітка в порівнянні з всесвітом, яка вміщує в собі весь цей всесвіт із усіма його чудесами, законами, властивостями і силами. Ось, чому ми кажемо, що зі всіх чудес, які нам відомі це сама людина.

 

Методи психології

Метод — сукупність прийомів або операцій, які націлені на вирішення конкретної задачі.

 

Основні пізнавальні методи психології:

 

v спостереження і самоспостереження;

v експеримент;

v психодіагностичні методи.

 

 

Методи активного психологічного впливу:

 

v психологічна консультація;

v психологічна корекція;

v психологічний тренінг;

v психотерапія та реабілітація.

 

 

Психолог (др.-греч. ψυχή — душа; λόγος — знання) — це фахівець, який оцінює, діагностує і вивчає поведінку і розумові процеси. Деякі психологи, такі як клінічні та психологи-консультанти, піклуються про психічне здоров'я, соціальні або організаційні психологи проводять дослідження та надають психологічну допомогу.

 

Спеціаліст — тобто людина, що має завершену вищу психологічну освіту або пройшла перепідготовку на базі вищої освіти за спеціальністю «Психологія». За напрямом підготовки «Психологія» можуть бути такі кваліфікації: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».

Головні відмінності психолога від психіатра та психотерапевта полягають у наступному:

 

Психолог — не лікар, тобто не має спеціальної медичної освіти; відповідно не ставить медичних діагнозів, не лікує і не призначає лікарських препаратів.

Психолог працює з психічно здоровими людьми (клієнтами, а не хворими), що мають якісь труднощі або потрапили в складну життєву ситуацію.

 

Переважно, до психолога звертаються в таких випадках як:

 

v травматичні та стресові ситуації: смерть, розлучення, насильство, тяжке захворювання, тощо. А також вагітність, народження дитини, переїзд на нове місце проживання, перехід на нову роботу й інше;

v коли людина відчуває різні труднощі та проблеми в ситуаціях спілкування та взаємодії з іншими людьми (близькими, дітьми, колегами.);

v коли є якісь тілесні симптоми або психосоматичні захворювання (наприклад, нейродерміт, вегетосудинна дистонія, синдром хронічної втоми та інші);

v коли людина відчуває, що «щось не так» з нею або з її оточенням і у неї є бажання поліпшити своє життя;

v а також будь-які інші причини, що вимагають підтримки або допомоги зовні.